Hajóosztályok a Kékszalagon: Sudár Regatta

A Sudár Regatta alighanem a Balaton legnépszerűbb hajója.

A Scholtz Imre tervei alapján készült hajóból a Style Yacht Kft. mintegy 250 darabot készített nemcsak magyar vizekre, hanem Németországba és osztrák tavakra is szállítottak belőle, de legalább 150 biztosan a Balatonon van.

A Balatonon futó hajók közül jellemzően 15-20 indul a Kékszalagon. Az elmúlt 4 évben kiemelkedően jól teljesített a Gé, Pál Gaszton kormányzásával, már amikor befutott, mert 2021-ben feladta versenyt. A maradék három versenyen 2 második és tavalyi első helyével abszolút esélyesnek számít, de vannak erős kihívói.

A mezőnyben ugyanis két olyan egység is van, amely 4 éven belül a dobogó minden fokán állt egyszer. Az egyik az Öreg Toronyi Bencével, ők két éve lettek elsők és tavaly másodikak, 2021-et valahogy elrontották (8.), négy éve pedig harmadikok lettek.

A másik ilyen hajó a SzázXszép Szörényi Gáborral, nekik a legrosszabb eredményük is egy 6. hely volt két évvel ezelőtt, de az Öreget azért vettem előre önkényesen, mert ők a legutóbbi két versenyen mentek a legjobban.

Nem feledkezhetünk meg a 2021-ben nyertes Főszélről sem. A hajót Lovas Sándor viszi, aki előtte és utána is kibérelte a 4. helyet Kékszalagokon. Van még 3. helye a Blue Jaynek (Draskóczi Katalin) és a Bankának Pozsonyi Zoltán Imrével.

Népes osztályban persze több a szoros befutó, de Sudár Regattáknál az élbolyban is kiélezett a küzdelem. Tavaly a 2.-3. helyről alig több mint 1 perc döntött, 2022-ben pedig az első helyért volt 2 percen belüli befutó.

Utoljára szerkesztve: 2024. július 17.